KroužkyKroužky a jednorázové tvořivé dílničky pro školní rok 2020/2021

Kroužky typu Tancovánky, Lego hrátky a Tvořílek – budou, díky zatím stále nestálé situaci s COVID-19 , probíhat až od 2.poleletí, informace přineseme před Vánocemi.

Jenodrázové tvořivé dílničky TVOŘÍLEK budou probíhat vždy 1 x měsíčně v sobotu dopoledne.

Plánujeme:

Podzimní tvoření

Hallowenské strašení

Mikulášké tvoření

Vánoční dárečkování

Bližší info vždy uvedeme na FB stránkách.


KROUŽKY A TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO ROK 2019/2020

AKTUÁLNÍ INFO K 6.5.2020 :

📌Dobrá zpráva pro všechny ‼️

Od 11.5.2020 můžeme opět znovu rozjet naše kurzy – a to úterní LEGO HRÁTKY a středeční TANCOVÁNKY. Začínáme jako obvykle od 15:30 do 16:15.  RC Korálek bude ještě pro veřejnost uzavřeno, takže do 25.5. budeme na vás a vaše děti čekat u vchodu a přijímat děti budeme pochopitelně s dodržením všech hygienických pravidel.
Počet účastníků jednotlivých kurzů nepřekročí 6 dětí a 1 lektorku. 
Lektorka bude vybavena ochrannou rouškou. Prostor herny, stoly i sociální zařízení bude a je pravidelně dezinfikováno. Dezinfekční prostředky budou k dispozici také hned u vchodu.
U dětí platí samozřejmě to, že nevykazují známky žádné nemoci, nemají zvýšenou teplotu, rýmu nebo kašel (vyjímkou je zákonným zástupcem potvrzená alergie 🌻🌳🌼)

Skončili jsme s kurzy 10. a 11.3., takže nám zbývá 7 lekcí.
‼️Zde je vypsána tabulka s novými termíny:
🟢 LEGO HRÁTKY, ÚTERÝ 15:30 – 16:15

12.5.2020, 19.5.2020, 26.5.2020, 2.6.2020, 9.6.2020,  16.6.2020, 23.6.2020

🟣TANCOVÁNKY, STŘEDA 15:30 – 16:15

13.5.2020, 20.5.2020, 27.5.2020, 3.6.2020, 10.6.2020, 17.6.2020, 24.6.2020
Vše je pro nás nové, takže pokud máte jakýkoliv dotaz, 💻mailujte: RCkoralek@gmail.com

Děkujeme za pochopení a moc se na vás těšíme!


LEGO© HRÁTKY    a  TANCOVÁNKY

Opět  jsme pro vás připravili zájmové kurzy a kroužky pro děti od 3 do 6 let.

Připravujeme pro vás také workshopy a tvořivá dopoledne nebo odpoledne v týdnu i o víkendech, zaměřené na trávení času rodičů s dětmi.

Určitě nás sledujte zde i na facebooku.

LEGO© HRÁTKY

Přihláška LEGO HRÁTKY zima_jaro 2020

10LEKCÍ

Kapacita kurzu: 8 dětí         VĚK: 3-6 LET

Každá lekce má 45 minut        Cena kurzu: 1290,- vč.DPH (129,-/lekci)

Pomůžeme dětem najít inspiraci. Kurz je rozdělen do 10 lekcí, které budou zaměřeny na různé tématické okruhy, např. dopravní prostředky, figurky, vesmír, stavby, hry, lego pokusy a vynálezy,atd.

Samozřejmě nebudou chybět tematické hodiny k Hallowenu nebo Vánocům. Pětiletí a šestiletí už začínají řešit k čemu a jak fungují jednotlivé věci, stroje, ozubená kolečka.

Do výuky zapojujeme dle věku dětí integrovaný systém vzdělávání a seznámí se tak s obory jako je matematika, fyzika, mechanika. Na konci kurzu objeví i základy robotiky.

Učíme se: na začátku každé lekce lektorka odprezentuje dané téma a každé dítě dostane obrázkový popis, aby si danou věc mohlo sestavit i doma s rodičem.

Stavíme: Děti si staví modely na dané téma

Hrajeme si: Na konci každé hodiny děti rozvíjí svoji kreativitu a vymýšlejí a staví si vlastní projekt.

 

Lego kroužek podzim 2019
tématické hodiny

TANCOVÁNKY

Přihláška Tancovánky zima_jaro 2020

VĚK: 3-6 LET                           10 lekcí

lekce má 45 minut                Cena kurzu: 1390,- vč.DPH (139,-/lekci)

Během lekce jsou děti vedeny ke správnému držení těla a posílení všech svalových partií. Při všech hodinách se u dětí rozvíjí prostorové a rytmické cítění a hudební vnímavost. Důležitou součástí je vnímání prostoru. Děti budou v lekci pracovat se změnami tempa a naučí se základní skokové kroky.

K výuce využíváme pohybových her s pomůckami (šátky, pírka, stuhy, obruče atd.) a hudební nástroje k rytmizaci.  Celá lekce je vedena formou hry tak, aby se děti především skvěle bavily a důraz je také kladen na vzájemné vztahy mezi dětmi.

 

TVOŘÍLEK  – dílna pro tvořivé děti

Přihláška TVOŘÍLEK podzim 2019 

10 LEKCÍ

Kapacita kurzu: 6 holčiček            VĚK: 4  -6 LET (v případě zájmu možno už od 3.let)

lekce má 45 minut                Cena kurzu: 1490,- vč.DPH (149,-/lekci)

Tvořeníčko, tvoření, na každé hodině si společně vyrobíme. Děti se seznámí s jednotlivými technikami, výtvarnými potřebami atd. Děti si zvykají na kolektiv kamarádů mimo školku a společně si užijeme určitě spoustu legrace.

MONTESSORI KLUBÍK

PřihláškaMONTESSORI podzim 2019

10 LEKCÍ

Kapacita kurzu: 6 -8 dětí           VĚK:  od 18 měsíců až 3 roky

lekce má 45 minut                Cena kurzu: 1400,- vč.DPH (140,-/lekci)

! MOŽNO SE ZÚČASTNIT I JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ !

Montessori klubík je určen dětem od 18 měsíců do 3 let s rodiči (doprovodem). Program probíhá v prostoru tomu určeném, kde je vše uzpůsobeno potřebám a věku dětí. Děti se postupně učí práci s pomůckami, které jsou navrženy tak, aby rozvíjely jejich schopnosti v daném období. Trénují také schopnost soustředit se a dokončovat aktivity a hračky. Děti se naučí pobytu v kolektivu.  Děti se cítí v bezpečí přítomností rodiče.

Na lekcích se děti v kolektivu přirozeně naučí spolupráci mezi sebou. Díky přítomnosti rodiče ale mají možnost v klidu vstřebat nové podněty od lektora  tak i od jejich malých kamarádů. Při tréninku hrubé motoriky mohou děti v připraveném prostředí zkoumat a posouvat své hranice  jejich aktuálních pohybových možností. Při práci s montessori pomůckami pro rozvoj jemné motoriky si osvojí nové dovednosti a trpělivost při práci svojí i ostatních. Díky práci lektora s dítětem, rodiče mají možnost v klidu pozorovat práci svého děťátka a přijít na nové postupy spolupráce s ním. Naučíme se i principy Montessori výchov v domácím prostředí, rodiče dostanou návody a rady, jak si vyrobit jednoduché montessori pomůcky pro domácí využití.

Naše lektorky:

Lucka – celým jménem se jmenuji Ing. Lucie Loderová a jsem maminkou dvou dětí (6,4) a provozuji Rodinné centrum Korálek. Pracuji téměř 6. rokem  s dětmi různých věkových kategorií a zajišťovala jsem mimoškolní výchovu a vzdělávání. Zejména díky mým dětem a jejich potřebám jsem vymyslela  kurzů více a od půlky září 2019 se na všechny zájemce budeme moc těšit.

Lucka povede kurzy:  LEGO© hrátky, Tvořílek, Montessorri dílnička a Tancovánky.

Ali – celým jménem Mgr. Alice Jendelová, vystudovala jsem Univerzitu Karlovu a nyní vyučuji český jazyk a hudební výchovu na 1. ZŠ Rakovník. Tanec mě vždycky zajímal a věnuji se mu v Sokole a stejně tak mě baví práce s malými dětmi. Tancovačky jsou skvělé skloubení obou těchto zájmů.

Ali povede kurzy: Tancovánky